Uwaga
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Witamy! - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mąkolicach

SUKCESY NASZYCH NAUCZYCIELI

{gallery}2019-2020/sukcesy-olam/min{/gallery}Jak co roku, po wakacjach, tancerze w całej Polsce zaczynają drugą część sezonu tanecznego. Również i my przez całe wakacje przygotowywaliśmy się do tej części zmagań turniejowych. Z początkiem września dostaliśmy bardzo miłą informację od Polskiego Towarzystwa Tanecznego, iż zostaliśmy zakwalifikowani jako para taneczna, do Kadry Polski Seniorów na sezon 2019-2020

Pierwszym powakacyjnym turniejem był turniej z cyklu Grand Prix Polski Seniorów rozgrywany w Gliwicach. Wystąpiliśmy na nim w swojej kategorii wiekowej - SENIOR III (pary taneczne w wieku powyżej 50 lat) w stylu standardowym i zajęliśmy 1 miejsce.

Kolejnymi zawodami był turniej „Golden Lady Trophy” rozgrywany w Luksemburgu. Polecieliśmy na ten turniej z zaprzyjaźnionymi parami z Bydgoszczy i Legnicy. Również i te zawody okazały się dla nas udane, gdyż niesieni dopingiem fantastycznych przyjaciół, w kategorii Masterclass over 50 zajęliśmy 1 miejsce, pokonując pary taneczne z całej Europy.

Na początku października w Londynie odbył się 67th International Championships. Dla wszystkich tancerzy na świecie jest to jeden z najważniejszych światowych turniejów. Startując drugi raz w tym prestiżowym turnieju weszliśmy do FINAŁU w kategorii over 50 i zajęliśmy w nim piąte miejsce, zostawiając za sobą 17 par z całego świata. Nie byłoby takiego sukcesu bez trenerów i szkoleniowców, którzy pomogli nam go osiągnąć, a są nimi: państwo Jacek i Małgorzata Fidurscy (Szkoła Tańca JEDYNKA z Łodzi), państwo Leszek i Anna Romankiewiczowie – wielokrotni Mistrzowie Polski w tańcu towarzyskim.

Bezpośrednio po londyńskim turnieju pojechaliśmy na kolejne Grand Prix Polski Seniorów do Bierunia na Górnym Śląsku. Wystartowaliśmy na nim w dwóch kategoriach wiekowych: Senior II i Senior III. Obie kategorie wygraliśmy.

27 października br. braliśmy udział w Mistrzostwach Polski w tańcach standardowych, które odbywały się w Kędzierzynie-Koźlu. Po rywalizacji półfinałowej dostaliśmy się do finału Mistrzostw Polski, które zakończyły się dla nas podwójnym fantastycznym wynikiem. Zdobyliśmy tytuł vicemistrzów Polski w tańcach standardowych i otrzymaliśmy najwyższą klasę taneczną: „S” – mistrzowską międzynarodową

Obecnie przygotowujemy się do Mistrzostw Świata w Dublinie w Irlandii rozgrywanych na początku grudnia.