• 1_szkola_front_970.jpg
  • 2_szkola_plac_zabaw_970.jpg

Jesteś tutaj:

Uwaga
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Witamy! - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mąkolicach

Wycieczka do Torunia

{gallery}2018-2019/torun/min{/gallery}29 kwietnia uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej spędzili mile czas podczas wycieczki po Toruniu. Z przewodnikiem zwiedzili miasto – miejsce urodzin wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Byli pod jego domem, w ruinach zamku krzyżackiego, sprawdzali, czy Krzywa Wieża jest naprawdę krzywa, wspinali się po schodach w kościele św. Janów, aby zobaczyć jeden z największych dzwonów „Tuba Dei” oraz podziwiali panoramę miasta, a witraże w kościele Wniebowzięcia NMP. W planetarium obejrzeli seans pt.: „Mój kumpel Niko” – opowieść o młodym Mikołaju Koperniku, który fascynował się niebem, gwiazdami i Kosmosem. Był też czas na zakup przepysznych pierników. Wycieczkę zakończyli rejsem po Wiśle i pełni wrażeń wrócili do domu.

{gallery}2018-2019/torun{/gallery}

Licznik wejść

Odsłon artykułów:
181320

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.