Jesteś tutaj:

Muzeum Animacji „Se-ma-for”

Dnia 5 maja 2017 roku uczniowie klasy I-III wraz z wychowawczyniami p. Wiolettą Przyżycką, p. Moniką Gutowską oraz p. Aleksandrą Markiewicz udali się na wycieczkę do Muzeum Animacji „Se-ma-for” w Łodzi.
Podczas zwiedzania muzeum poznali historię powstawania dawnych bajkowych postaci. Dowiedzieli się również, ile pracy należało włożyć, by takie lalki poruszały się na planie. Na specjalnych wystawach, mogli podziwiać postacie z filmów rysunkowych: Misia Uszatka, Filemona i Bonifacego, Pingwina Pik Poka, Colargola i wielu  innych bohaterów animacji Se-ma-fora. Unikatem wśród nich jest lalka Misia Uszatka z 1962 roku. Wygląda ona zupełnie inaczej niż te późniejsze, znane z serialu o przygodach Misia.  Ciekawostką jest również to, że Misia Uszatka grało ponad 500 lalek – każda z nich miała swój własny, unikalny strój.

W dalszej części oglądali odtworzone w najdrobniejszych szczegółach scenografie z najbardziej znanych produkcji tutejszego studia, w tym z także z tych nagrodzonych oscarami: „Piotrusia i Wilka” oraz „Tanga”.
Uczniowie wzięli udział w warsztatach z animacji poklatkowej, podczas których dowiedzieli się, ile cierpliwości i pracy potrzeba, by stworzyć tak krótki film rysunkowy – jedna sekunda to 24 zdjęcia, a każde z nich różni się od siebie milimetrowym przesunięciem dłoni. Dzieci zamieniły się na chwilę w scenografów i wspólnymi siłami własnoręcznie stworzyły swoje pierwsze animacje, które obejrzały w czasie krótkiego seansu filmowego.

W poniższych linkach znajdują się filmy animowane nakręcone przez naszych uczniów w ramach warsztatów:

 Bajeczna przygoda w lesie

 Bolek i lolek na wakacjach

 Gra w piłkę

 Zaadoptowanie psa

Muzeum Animacji
Muzeum Animacji
Muzeum Animacji
Muzeum Animacji
Muzeum Animacji
Muzeum Animacji
Muzeum Animacji
Muzeum Animacji
Muzeum Animacji
Muzeum Animacji
Muzeum Animacji