Jesteś tutaj:

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

W dniu 19.05 w Zespole Szkół Publicznych w Mąkolicach odbył się III Konkurs Języka Angielskiego Szkół Podstawowych pod patronatem Wójta Gminy Głowno. Do konkursu zgłosiły się szkoły z Lubiankowa, Popowa Głowieńskiego oraz SP2 i SP3 z Głowna i oczywiście z Mąkolic.

Dyrektor szkoły Wioletta Przyżycka powitała wszystkich uczestników oraz ich opiekunów. Przygotowaniem i organizacją konkursu zajęła się nauczycielka j. angielskiego Małgorzata Wieteska.  

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Muzeum Animacji „Se-ma-for”

Dnia 5 maja 2017 roku uczniowie klasy I-III wraz z wychowawczyniami p. Wiolettą Przyżycką, p. Moniką Gutowską oraz p. Aleksandrą Markiewicz udali się na wycieczkę do Muzeum Animacji „Se-ma-for” w Łodzi.
Podczas zwiedzania muzeum poznali historię powstawania dawnych bajkowych postaci. Dowiedzieli się również, ile pracy należało włożyć, by takie lalki poruszały się na planie. Na specjalnych wystawach, mogli podziwiać postacie z filmów rysunkowych: Misia Uszatka, Filemona i Bonifacego, Pingwina Pik Poka, Colargola i wielu  innych bohaterów animacji Se-ma-fora. Unikatem wśród nich jest lalka Misia Uszatka z 1962 roku. Wygląda ona zupełnie inaczej niż te późniejsze, znane z serialu o przygodach Misia.  Ciekawostką jest również to, że Misia Uszatka grało ponad 500 lalek – każda z nich miała swój własny, unikalny strój.

Czytaj więcej: Muzeum Animacji „Se-ma-for”

Impreza karnawałowa

28 lutego bieżącego roku w naszej szkole odbyła się impreza kończąca okres karnawału. Uczestniczyły w niej przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami.Bale przebierańców sprawiają zawsze wiele radości, zarówno tym małym, jak i większym dzieciom. To właśnie podczas takich uroczystości spełniają się ich marzenia. Nasze pociechy lubią, chociaż na kilka godzin, wcielić się w ulubione postaci z bajek, książek czy filmów. Zatem pomysłów na stroje nie zabrakło! Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach. Na sali pojawiły się: księżniczki, wróżki, policjanci, piraci, wojownicy i wiele innych niezwykłych bohaterów. Atrakcją wtorkowego przedpołudnia były zabawy ruchowe i konkursy umilające muzyczny czas. Zorganizowano prezentacje klas, tańce z balonami i konkurs ze znajomości baśni. Wszyscy nagrodzeni zostali słodkimi upominkami. Humory dopisywały przez cały dzień!

Ostatki przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką M. Gutowskiej.

Czytaj więcej: Impreza karnawałowa

Wspieramy Akcję Edukacja

Przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klasy trzeciej i czwartej własnoręcznie przygotowali między innymi: palmy, kartki i pisanki, które można było kupić na szkolnym kiermaszu. Dodatkowo rodzice klasy czwartej upiekli na sprzedaż smaczne ciasta. Zebrano 348 zł, za co serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej: Wspieramy Akcję Edukacja

Lekcja zdrowia

Kolejne, ciekawe, kulinarne zajęcia przeżyła klasa III dzięki programowi profilaktyki rolnej Unii Europejskiej pod hasłem „Owoce i warzywa w szkole” przy współpracy Agencji Rynku Rolnego w Łodzi. Celem programu jest podniesienie świadomości na temat zdrowego żywienia, a także roli śniadań w życiu każdego dziecka. Zajęcia podzielone zostały na trzy części. W pierwszej części nauczycielka Aleksandra Markiewicz poprzez wiersz „Na straganie” oraz krótką pogadankę o warzywach i witaminach wprowadziła dzieci w temat zdrowego odżywiania.

Czytaj więcej: Lekcja zdrowia