Jesteś tutaj:

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

W dniu 19.05 w Zespole Szkół Publicznych w Mąkolicach odbył się III Konkurs Języka Angielskiego Szkół Podstawowych pod patronatem Wójta Gminy Głowno. Do konkursu zgłosiły się szkoły z Lubiankowa, Popowa Głowieńskiego oraz SP2 i SP3 z Głowna i oczywiście z Mąkolic.

Dyrektor szkoły Wioletta Przyżycka powitała wszystkich uczestników oraz ich opiekunów. Przygotowaniem i organizacją konkursu zajęła się nauczycielka j. angielskiego Małgorzata Wieteska.  

W pierwszej części uczniowie mieli do napisania test, na który przeznaczono 60 min. Do kolejnego etapu awansowało 10 uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów. Część druga obejmowała ustne reakcje na sytuacje językowe np. „Zapytaj która godzina” czy  „Zaproś do kina koleżankę lub kolegę”. Po zsumowaniu punktów z obu części wyłoniono trzech zwycięzców. I miejsce zajął Marcin Kutermankiewicz ze SP3 w Głownie, 2 miejsce- Jan Sobierajczyk ze SP2 natomiast 3 miejsce przypadło w udziale Piotrowi Kośmidrowi z ZS w Lubiankowie. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe- puzzle z ilustracjami znanych obiektów z krajów anglojęzycznych natomiast pozostali uczestnicy konkursu notesy i długopisy oraz wszyscy oczywiście dyplomy. Nagrody zostały ufundowane przez wójta Marka Jóźwiaka, który był obecny na konkursie. W przerwie czekał na uczestników słodki poczęstunek oraz występ dziewcząt z kl. IV. Kolejny konkurs za rok.

 

Gminny Konkurs Języka Angielskiego
Gminny Konkurs Języka Angielskiego
Gminny Konkurs Języka Angielskiego
Gminny Konkurs Języka Angielskiego
Gminny Konkurs Języka Angielskiego
Gminny Konkurs Języka Angielskiego
Gminny Konkurs Języka Angielskiego