Jesteś tutaj:

Święto patrona

O Adamie Mickiewiczu powiedziano już bardzo dużo, napisano o nim niejedną biografię i skomponowano wiele utworów muzycznych do jego autorstwa. Nasza szkoła szczególnie pamięta o autorze "Pana Tadeusza” ,kiedy obchodzimy Święto Patrona Szkoły. Tak było i tym razem, gdy 4 stycznia 2017r. uczestniczyliśmy w uroczystej akademii poświęconej Adamowi Mickiewiczowi. Przygotowały ją polonistki: pani Jolanta Siedlecka i pani Małgorzata Malinowska. O oprawę muzyczną zadbał pan Dominik Błaszczyk.

Święto rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu państwowego, po którym nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru uczniom kl. VI. Następnie odbył się program artystyczny. W tym roku szkolnym miał on charakter humorystyczny, a hasłem przewodnim było: „Pan Tadeusz w innej odsłonie”. Występujący inspirowani epopeją narodową, ukazali Mickiewiczowskich bohaterów z przymrużeniem oka. Na scenie pojawił się sam Mickiewicz ,który, jak twierdził, "nie chciał wypaść z ram literatury”, Tadeusz z laptopem, którego "w Wordzie podszkoliła Zosia”. Powiedziano też sporo o soplicowskiej kuchni czy o westchnieniach Hrabi do Zosi. Najwięcej jednak śmiechu wywołało zakończenie, gdy na scenę "wjechał Polonez”, którego prowadził młody Tadeusz. Kolejne spotkanie z wieszczem już za rok!