Jesteś tutaj:

Wycieczka do Wilanowa

W tym roku szkolnym z okazji Mikołajek wychowawczynie klas III i IV p. Aleksandra Markiewicz i p. Małgorzata Wieteska zorganizowały wycieczkę do Wilanowa. Głównym punktem programu były warsztaty kulinarne kuchni staropolskiej. W willi „Intrata” przy Pałacu Króla Jana III Sobieskiego pod okiem profesjonalnego kucharza - Macieja Nowickiego uczniowie samodzielnie przygotowywali potrawy według XVII - wiecznych przepisów. Na koniec zasiedli do stołu, aby skosztować sporządzonych przez siebie potraw. Podczas zajęć uczniowie nauczyli się pobudzać smaki i wyobraźnię. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach terenowych pt. „Zielona wyprawa” podczas których dowiedzieli się jakie rośliny i zwierzęta można spotkać w wilanowskich ogrodach oraz nauczyli się je rozpoznawać.

Możliwość uczenia się poprzez kontakt z przyrodą zdecydowanie przypadła uczniom do gustu. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po Magicznym Ogrodzie Światła, gdzie wszyscy podziwiali alejki rozświetlone kolorowymi lampkami, bajkowe postaci, a także podświetlone ogromne figury roślin i zwierząt. Świetlne pokazy w rytm muzyki klasycznej zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. W drodze powrotnej uczniowie mięli jeszcze okazję obejrzeć niedawno otwartą w Wilanowie - Świątynię Opatrzności Bożej (największy i najdłużej budowany kościół w Polsce). Z pewnością wycieczka ta dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń i była świetną zabawą połączoną z nauką.

 

 

 

Więcej zdjęć w galerii_1 i w galerii_2